Poznaj nowości, poszukaj inspiracji

Dziś krótko powiemy o tym, jak robić zdjęcia do strony www smartfonem. Znając podstawy to może być naprawdę proste.
 
 
Zanim zrobisz zdjęcie:
 
Zastanów się nad tym, co chcesz powiedzieć. Upewnij się, że to, co pokazujesz, jest atrakcyjne dla klienta. Mówią, że jedno zdjęcie zastępuje tysiąc słów, zastanów się zatem, co mówi Twoje zdjęcie np.
 
 
Chcesz pokazać / powiedzieć:
 
Wykonujemy dużo różnych (mebli, dachów, pomników, bombek itp.) Klient ma zobaczyć jakość Twojej pracy i ilości realizacji, co będzie świadczyć dobrze o Twojej firmie.
 
Chcesz pokazać swoją firmę. Jej lokalizację, jak duża jest ekspozycja,  jak dużym parkiem maszynowym dysponujesz, że w dziale sprzedaży czekają zawsze uśmiechnięci pracownicy itp. lub jak w przypadku salonu masażu klimatyczne wnętrze i relaksującą atmosferę.
 
Wystarczy chwila zastanowienia i już wiesz, co ma się znaleźć na zdjęciu, bo kto jak nie Ty wie najlepiej, co przyciąga Twoich nowych klientów i jest przewagą Twojej firmy.
 
 
Robienie zdjęć do stron internetowych:
 
Zadbaj o sprzęt: Na początek przed zrobieniem zdjęcia przetrzyj obiektyw, te w naszych aparatach często są lekko przybrudzone odciskami palców, co wpływa na jakość zdjęcia.
 
Dobór kadr i kompozycję: Wiedząc już, co chcesz pokazać klientom na swojej stronie www, dobierz kadr tak, aby najważniejsze elementy znalazły się na zdjęciu.
 
Zwróć uwagę: Naturalne światło dzienne jest zazwyczaj najlepszym źródłem światła. Unikaj ciemnych miejsc większość smartfonów słabo radzi sobie w słabym oświetleniu.
 
Unikaj zoomu cyfrowego: Zoom cyfrowy może powodować utratę jakości obrazu. Zamiast tego, zbliż się fizycznie do obiektu lub skorzystaj z opcji kadrowania po zrobieniu zdjęcia.
 
Ustal ostrość: Dotknij ekranu smartfona, aby dostosować ostrość na konkretny obszar zdjęcia. To szczególnie ważne, gdy chcesz skupić uwagę na określonym elemencie.
 
Unikaj zbędnych bałaganu i śmieci: Usuń z kadru wszelkie zbędne elementy, które mogą odwracać uwagę i sprawiają, że widzimy bałagan np. kosze na śmieci, wiszące kable, sterty papierów itp. Jeżeli nie możesz usunąć niechcianego obiektu, zobacz czy możesz zrobić zdjęcie z innego punktu, wyżej, niżej, dalej, bliżej czy trochę z boku.
 
 
Dlaczego warto robić dobre zdjęcia na stronę www:
 
Wizualne przyciąganie uwagi: Zdjęcia sprawiają, że strona staje się bardziej atrakcyjna i przyciągająca uwagę użytkowników.
 
Lepsza komunikacja treści: Zdjęcia potrafią szybko przekazać informacje, uczucia i atmosferę, co ułatwia komunikację z widzami.
 
Zwiększenie zaangażowania: Ludzie są bardziej skłonni zatrzymać się na stronie, która oferuje interesujące i estetyczne zdjęcia, co zwiększa czas spędzony przez nich na stronie.
 
SEO i pozycjonowanie: Zdjęcia z odpowiednimi tagami i opisami mogą poprawić pozycję strony w wynikach wyszukiwania, co przyczynia się do lepszej widoczności w Internecie.
 
Budowanie marki: Zdjęcia mogą pomóc w budowaniu spójnego wizerunku marki, co jest kluczowe dla wyróżnienia się w Internecie.
 
 
Pamiętaj, że jakość zdjęć ma istotne znaczenie, więc zawsze staraj się utrzymać wysoki standard wizualny na swojej stronie www.
 

Pokaż się od lepszej strony